Pentujen laji-mix
Kurssin hinta 85.- sisältäen 4 kurssikertaa
Pentukurssin jälkeen kuulee usein kysymyksen: Mihin seuraavaksi suunnataan? Koulutus on vasta alussa, mutta harrastukset pyörivät jo mielessä.
Yksi hyvä vaihtoehto on pentujen laji-mix kurssi jossa kokeillaan rally-tokoa, noseworkkia, jäljestystä, tutustutaan do as i do koulutukseen ja hakuun lajeina. Lisäksi opettelemme temppujen tekemistä aktivointi mielessä.
Kurssille on tervetulleita kaikki koirat jotka pystyvät olemaan toisten koirien kanssa samassa tilassa.
Kurssille tulijan on hyvä olla käynyt 8 kerran Pennun ABCkurssimme tai vastaava peruskäytöksiin opettava pentukurssi. Jos tuntuu että ennen lajeihin tutustumista tarvitsette käytöksiin lisävarmuutta, olette tervetulleita Junnukurssille.
Kurssille ilmoittautumiset ja lisätietokyselyt täältä
Luethan myös osallistumisehdottäältä
Seuraava kurssi:
Marraskuussa pe 13.11 klo 19-19.45 alkaen. Muut kurssikerrat (20.11 ei kurssia), 27.11, 4.12 sekä 11.12
Joulukuussa sunnuntaina 13.12 klo 18-18.45. Muut kurssikerrat 20.12, (27.12 ei kurssia) 3.1 sekä 10.1.
Tammikuussa sunnuntaina 10.1 klo 14.00 alkaen. Muut kurssikerrat 17.1, 24.1 sekä 31.1